Зеленський пообіцяв Шольцу надати Донбасу особливий статус

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що президент України Володимир Зеленський пообіцяв підготувати законопроєкти про “особливий статус” та “місцеві вибори”.

Нагадаємо, що сьогодні, 14 лютого, президент Зеленський мав зустріч з канцлером Німеччини Шольцем, який перебуває в Києві з робочим візитом. Після зустрічі Олаф Шольц заявив:

“Президент запевнив мене в тому, що Україна надасть проєкти законів про особливий статус та місцеві вибори для дискусії”.

На його думку, важливим моментом у вирішенні истуації мають переговори в нормандському форматі. В той же час канцлер вкотре висловив занепокоєння щодо російських військових активностей на кордоні з Україною.

Тобто при занепокоєнні західного світу ситуацією можливого вторгнення російських військ в Україну, Володмимр Зеленський дає обіцянку про затвердження особливого статусу Донбасу. Яким чином це має діяти в інтересах нашої держави особливо в такий напружений період?

Нагадаємо, що закон про особливий статус передбачає розширення повноважень місцевої влади в непідконтрольних районах Донбасу: амністія учасників подій на території Луганської і Донецької області, особливий порядок призначення суддів, економічна підтримка регіону та ін.