Здача інтересів? Зеленський відкликав законопроєкт про перехідний період

Кабінет Міністрів відкликав законопроєкт №5844 “Про засади державної політики перехідного періоду”. Давид Арахамія пояснив це необхідністю доопрацювати документ фракцією “Слуга народу”. Але це не зовсім так. Як виявилося, законопроєкт відкликали на вимогу Росії.

Президент Франції та учасник Нормандської четвірки Еммануель Макрон подякував президентові Зеленському за змогу відкликати законопроєкт:

“Хочу привітати зусилля президента Зеленського, зокрема, конкретні зобов’язання, які він взяв на себе в рамках цього формату, зокрема відкликати закон, який не відповідав Мінським угодам, і цей закон був відкликаний за ініціативою президента Зеленського”.

За даними видання “Європейська правда”, на початку січня представники Франції та Німеччини відвідали Москву та Київ і під час візиту до України передали Банковій цю вимогу Кремля.

Нагадаємо, що законопроєкт визначав базові засади (“червоні лінії”) деокупації та реінтеграції, уніфіковував підходи і як щодо тимчасово окупованих частин Донецької і Луганської областей, так і щодо АР Крим і міста Севастополь. Документ встановлював відповідальність за війну на Росії, а також визначав статус “збройних формувань”.