Закон 5600 антиолігархічний чи антинародний?

Закон, що спершу називали “антиолігархічним” чи “антиахметівським” все ж прийняли у Верховній Раді, але в кінцевому варіанті він став “податковим”.

Нагадаємо, що у травні 2021 року президент Зеленський заявив на пресконференції про те, що заробляти олігархам по 200-300% прибутку на надрах країни держава не дозволить. Минуло пів року і початкові наміри змінилися збільшенням податкового навантаження на економіку аби наповнити бюджет.

Назвали закон “антиахметівським”, бо він підвищує податкове навантаження на видобуток руди. Це має боляче вдарити по доходах найзаможнішого українця Ріната Ахметова.

Окрім того, зміни стосуватимуться нерухомості. Запроваджується 18% податку на доходи фізичних осіб з продажу третього та наступних об’єктів нерухомості протягом одного року. Стосуватимуться зміни і продажу земельних ділянок.

Сільгоспвиробники тепер змушені будуть платити мінімальне податкове зобов’язання, що складатиме 5% від вартості землі на рік. Оподатковуватиметься дохід селян від продажу сільськогосподарської продукції. Впроваджується податок за промислові викиди в повітря вуглекислого газу.

Закон 5600 вносить зміни і в цифрове життя. Компанія Google почне стягувати податок на додану вартість у розмірі 20% на цифрові послуги з фізичних осіб та приватних підприємців. Запевняючи українців, що 20% стягуватимуться саме з компаніїї Google, виходить, що ці ж 20% Google, у свою чергу, стягуватиме з самих користувачів.

Тим часом Коломойському “пробачили” штраф у розмірі 4,7 мільярдів гривень.

А ви кажете “антиолігархічний закон”?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*