За зрив Єрмаком операції “Вагнергейт” платять офіцери ГУР

Вчора, 3 грудня, в ефірі телепередачі “Свобода слова Савіка Шустера” двоє колишніх розвідників ГУР Роман Червінський та Юрій Семенюк заявили про погрози з Офісу президента кримінальним переслідуванням причетним до операції “Вагнера” розвідникам.

Червінський та Семенюк свого часу керували захопленням Цемаха, а також були пречетні до гучної спецоперації по захопленню “вагнерівців”, що в кінцевому результаті провалилася. Якщо вже такі персони вийшли з тіні і прийшли на прямий ефір ток шоу, то трактувати це можна єдиним поясненням – іншого виходу колишні розвідники не бачать.

Екс-працівники ГУР заявили, що отримували погрози звільненням та кримінальним провадженням за небажання мовчати, що передавалися начебто з Офісу президента. Червінський додав:

“Були пропозиції сказати, що операції не було. Саме у двадцятих числах лютого цього року ми були в керівників наших підрозділів, де нам говорилося прямим текстом, що “або мовчіть”… Взагалі намагалися переконати нас і особисто мене – людину, що провела не менше 10 операцій – що це була російська операція. Мені було смішно, і тому я не бажав з ними про це говорити”.

Окрім того Роман Червінський вважає, що матеріали по спецоперації були знищені або підроблені, аби приховати факт державної зради серед вищого керівництва країни. Юрій Семенюк додав, що якщо документи все ж були знищені, то це кримінальна відповідальність, адже вони зобов’язані протягом 5 років охоронятися державною таємницею.

Нагадаємо, що п’ятеро розвідників, що були причетні до спецоперації “Вагнергейт” були звільнені з посад, а їхні закордонні паспорти знищені. Що ж це означає, що зраду Єрмака намагаються приховати, підставляючи розвідників ГУР?

Зазначимо, що влада спершу заперечувала факт існування даної спецоперації. Даючи інтерв’ю 18 вересня 2020 року, Андрій Єрмак заявив, що дана операція є детективною вигадкою від початку і до кінця, а ніякої зустрічі розвідників в Офісі Президента взагалі не було. Сьогодні ж президент визнав, що операція існувала , але була зірвана через вказівку Зеленського про її перенесення.

Варто нагадати, що два тижні тому на ефірі ток шоу у Савіка Шустера виступав і колишній керівник ГУР Василь Бурба, що заявив про причетність президента та Офісу президента до зриву операцій по затримуванню “вагнерівців”. Бурбу, як і інших причетних до спевоперації розвідників, було звільнено з посади.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*