За власну позицію майор Ковальов може опинитися за ґратами: правосуддя чи помста?

Завтра має відбутися суд над майором Романом Ковальовим за статтею “непокора, скоєна в умовах особливого періоду”. Військовий може отримати від 5 до 7 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що у січні 2020 року Ковальов написав на своїй сторінці у Facebook пост, де критикував чинного президента, як верховного головнокомандувача і назвав Зеленського “лошарою”.

Судитимуть майора за статтею 402 Кримінального кодексу України про “непокору”. Це трактується як відкрита відмова виконати наказ. Але як стверджує сам Роман Ковальов, який саме був наказ, хто його віддавав і за яких обставин – він не розуміє.

“Я точно не відмовлявся від виконання жодного з наказів за всю свою багаторічну службу”, – написав Ковальов.

Нагадаємо, що військовий був активним учасником російсько-української війни, пройшов Іловайський котел та має тверду громадянську проукраїнську позицію.

За власну думку, висловлену на особистій сторінці у соціальній мережі, майор може потрапити за ґрати на кілька років. ГО “Res_Publica. Брати по Зброї” закликають небайдужих українців, що підтримують майора Ковальова, зібратися завтра під Шевченківським Судом у Києві. Суд відбудеться 9 листопада о 10:00.