Українці латають “діри” у бюджеті в 5,5 млрд $ через махінації ПриватБанку – розслідування “Слідство. Інфо”

Опубліковане нове розслідування команди “Слідство. Інфо” про начебто виведення грошей ПриватБанку, за часів, коли він ще належав Ігорю Коломойському. СБУ розпочала власне розслідування і дійшла висновку, що в угоді Нацбанку з детективним агенством Kroll, що проводило аналіз ПриватБанку після його націоналізації, є ознаки підривної діяльності.

Журналісти “Слідство. Інфо” отримали на ухвалу Шевченківського райсуду Києва, якою суд відкрив для СБУ доступ до договору Нацбанку і Kroll. Досупи надались також до листування агенства з трьома посадовими особами НБУ, зокрема першої заступниці голови Катерини Рожкової.

Нагадаємо, що ще на початку минулого року стало відомо про можливе звинувачення Рожкової у державній зраді та розтраті грошей за передачу закритої інформації для агенства Kroll. Розслідування триває досі.

Дослідники агенства Kroll встановили, що перед націоналізацією ПриватБанк був об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років. Це призвело до збитків розміром мінімум 5,5 млрд доларів. Тобто до націоналізації ПриватБанку у 2016 року там відбувалося відмивання грошей, які закрила держава своїм коштом.

Прості українці закрили “дірку” в бюджеті на 5,5 млрд доларів, які своїми махінаціями створили Коломойський та Боголюбов.