“Турчинов здав Крим” – реальність чи дезінформація з російської сторони?

Останніми днями в інтернеті активно точаться дискусії стосовно слів Дмитра Коцюбайла про те, що Донбасу не було б, якби так легко не віддали Крим. Командир штурмової роти “Правого сектора” звинувачує у цьому Олександра Турчинова.

“Якби Турчинов віддав наказ обороняти Крим, то наступу на Донсбас не було би. Якби там поклали пару сотень москалів, і вони би в трунах приїхали додому, то це би Путіна сильно протверезило”, – заявив Коцюбайло.

Дмитра Коцюбайла можна зрозуміти. Він воює на сході держави з російськими окупантами і має рацію в певному плані. Але, чи могли ми вистояти і відстояти Крим – питання інше. Лише закінчився Майдан, країна оплакувала загиблих, президент втік до сусідньої країни, революція змінила ментальність українців. І в такий непевний час хаосу Путін вводить війська до Криму.

Нагадаємо, що ще в 2016 році була оприлюднена стенограма засідання РНБО у 2014 році. Документ підтверджує слова Турчинова, що тоді виконував обов’язки президента України, про те, що він мав намір вводити війська на півострів, але його позиція не зустріла прихильників у Раді.

Задокументовано позицію Турчинова стосовно об’єднання військових зі всієї країни з метою перекидування їх у Крим. На що Юлія Тимошенко заперечує, адже такі дії, на її думку, призведуть до масової паніки. В результаті, Турчинова не підтримали і рішення не було прийняте.

Окрім того, не варто забувати, що більшість військових тоді – зрадили присязі на вірність Україні. Статистика сумна, ба навіть жахлива:

З 13468 солдатів та офіцерів ЗСУ під час анексії Криму не зрадили лише 3990, а це лише 29,6%. У Міністетрстві внутрішніх справ України з 10936 – лише 88 чоловік! А це всього-на-всього 0,8%. З членів Державної прикордонної служби України з 1870 – 519 осіб (29,7%). У Службі безпеки України частка складає лише 10,8%, адже з 2240 людей залишилися вірними 242. Майже всі, хто повинен був захищати Крим, виявилися зрадниками Батьківщини.

Сьогодні інформацію стосовно “легкої здачі” Криму тодішньою владою активно дезінформує українців російська сторона. Довіряючи таким фразам, ми несвідомо працюємо на ворога. У 2014 році Верховна Рада прийняла рішення, яке було можливе за тодішніх умов та стану як держави, так і збройних сил України.