“Справа Журавля”: справедливість має перемогти

Завтра, 12 листопада, у Печерському суді Києва відбудеться засідання у “справі Журавля”. Позов ще в грудні минулого року був поданий батьком загиблого війьковослужбовця Ярослава Журавля. Суд задовільнив позов щодо головнокомандувача Володимира Зеленського, якого звинувачують у бездіяльності.

Нагадаємо, що у липні 2020 року морпіх 35-ої окремої бригади Ярослав Журавель був поранений поблизу Зайцевого Донецької області. 13 липня в наслідок підриву на вибуховому пристрої, загинув командир розвідувального взводу лейтенант Дмитро Красногрудь під поселенням Зайцеве. Група армійців ЗСУ, що здійснювала евакуацію тіла військового, потрапила під обстріл російських окупаційних військ, що порушили домовленість про режим “тиші”. Сержант-розвідник Ярослав Журавель отримав поранення у ногу і залишився у “сірій зоні” після відступу решти групи.

Відомо, що після отриманого поранення, Журавель був живий та намагався зупинити кровотечу. Через відсутність медичної допомоги, військовий стік кров’ю та помер. Його тіло передали українській стороні 21 липня, через 8 днів після поранення.

Батько загиблого Сергій Журавель заявляє, що президент Зеленський заборонив підрозділам ОС проводити пошуково-рятувальну операцію і такі дії призвели до смерті його сина.

Завтра, 12 листопада, у Печерському суді Києва об 11:00 відбудеться засідання щодо розгляду “справи Журавля”, що через самовідведення суддів, неодноразово відкладалося. ГО “Respublica. Брати по Зброї” закликають українців не бути байдужими та прийти під стіни суду. Батько Ярослава Журавля та адвокати розкажуть суть справи. Побратимам загиблого також є що сказати.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*