СБУ дало відповідь: помічниця президента М.Левченко не мала допуску до держтаємниці

Надійшла відповідь Служби безпеки України щодо наявності допуску до державної таємниці у громадянки М.Левченко, помічниці Президента України Зеленського.

Служба безпеки України заперечує наявність допуску до держтаємниці у зазначеної особи. Таким чином, перебування М.Левченко в кабінеті під час обговорення операції «Авеню», про яке повідомив журналіст Юрій Бутусов та екс-голова ГУР МО Василь Бурба, було незаконним та мало ознаки злочину, що передбачений ст. 328 ККУ розголошення державної таємниці.

Президент не міг не знати про відсутність у своєї помічниці допуску, а тому не мав права залучати її до обговорення питань, що підпадають під обмеження «цілком таємно».

Подальший витік інформації також потребує детального розслідування на предмет наявності складу злочину «державна зрада» помічницею президена М.Левченко, яка не повідомила Офіс Президента про наявність у її чоловіка громадянства Російської Федерації.

Переконані, що СБ України має дослідити всі факти перебування громадянки М. Левченко у заходах з обговорення питань з обмеженим доступом та вжити заходів з мінімізації ризиків, що могли виникнути у разі їх потрапляння ворогові.

Просимо вважати це заявою про злочин та СБУ надати:
– правову оцінку незаконному доступу М. Левченко до відомостей, що становлять державну таємницю;
– провести розслідування щодо дотримання режиму секретності та таємного діловодства в Офісі Президента України;
-фактів перебування осіб без допуску до заходів з обговоренням інформації з обмеженим доступом на нарадах за участі Президента України, керівника Офісу Президента України тощо.

Джерело: Facebook

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*