Нове розслідування «Схем» про причетність Руслана Демченка до “Харківських угод”

Цікава ситуація складається. Руслан Демченко – це заступник Данілова в РНБО. Делегований Банковою, до цього був радником Зеленського. Новим обличчям його не назвеш. Він працював в уряді Азарова, брав активну участь у розбудові контактів з РФ та перебував на посаді заступника закордонних справ і під час Майдану, і у дні захоплення Криму. Тепер він заступник Данілова в РНБО.
Саме РНБО закликало СБУ розслідувати здачу інтересів України під час підписання «Харківських угод» – коли у 2010 році в обмін на знижку на російський газ Україна дозволила військовому Чорноморському флоту РФ базуватись в Криму до 2042 року.
Це, як відомо, зрештою зіграло трагічну роль у подальшій анексії півострова. У «Харківських угод» в українській владі були серйозні лобісти. І тепер СБУ вираховує їх для висунення звинувачень у держзраді.
Про те, що одним з авторів «Харківських угод» міг бути сам Руслан Демченко раніше писали у ЗМІ, але у МЗС це офіційно спростовували. Журналісти також запитували у Данілова напряму – чи йому відомо про роль його заступника у продовженні базування Чорноморського флоту РФ в Україні.
«Якщо до нього будуть питання – він має на них дати відповідь. У нас зараз дуже багато розповідають, а коли дивишся документи – там нічого немає», – відповів Данілов.
«Схеми» знайшли докази того, що Руслан Демченко мав стосунок та активно лобіював підписання «Харківських угод».
Для цього розслідування Serhii Andrushko з-поміж іншого вирушив у архіви Верховної Ради.
Один з головних доказів, які ми публікуємо – це стенограма засідання безпекового комітету, який зібрався за день до того самого голосування парламенту за ці угоди 27 квітня 2010 року з бійками та киданнями яєць у спікера. Туди приходив Руслан Демченко, на той час заступник міністра закордонних справ України. Приходив з конкретною метою – переконати депутатів проголосувати за угоди, підписані Януковичем та Медведєвим.
Які аргументи наводив Демченко депутатам на закритому засіданні комітету? Він просував тезу, що ЧФ РФ в Криму це – стабільність для України. Наприклад, одна з його цитат із документу:
«Чорноморський флот Російської Федерації не стане причиною для активізації терористичної діяльності в регіоні чи нестабільності в Криму. Обидві сторони мають намір докласти зусиль з тим, щоб чинне перебування російського Чорноморського флоту Російської Федерації на території України сприяло зміцненню загальноєвропейської і регіональної безпеки».
Зі стенограмою засідання може ознайомитись будь-який громадянин. А для співробітників СБУ в рамках офіційного розслідування, думаю навіть у черзі чекати не знадобиться.
Ці та інші докази причетності заступника глави РНБО Руслана Демченка, а також про інших лобістів «Харківських угод» у владі Зеленського – нове розслідування «Схем».
Рекомендуємо дивитись відео: https://bit.ly/3CNSC1P