“Кінець епохи бідності” чи лише її початок? В Україні можуть ввести продуктові картки

В Україні назріває інфляція. Радник президента Олег Устенко заявив, що в 2022 році вона може становити 10-20% серед сировинної продовольчої групи.

Влада прогнозує, що цього року збільшиться ціна на зерно, цукор, каву тощо до 20%. “Враховуючи, що продовольча група товарів складає майже 50% споживчого кошика українця, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком”, – заявили в Офісі президента.

Доцільними в такій ситуації, радник президента України з економічних питань Олег Устенко, вважає запровадження продуктових карток. Така перспектива викликана здорожчанням харчів внаслідок різкого стрибка вартості російського газу.

Така схема ефективно працює в США ще з 30-х років, де талонами на харчові продукти користуються незаможні громадяни. Як це втілити в Україні – конкретного варіанту ще немає. Офіс президента розглядає різні доплати за допомогою програми “єПідтримка” у застосунку Дія. Але на запитання про те, як такою послугою зможуть скористатися громадяни, що не мають смартфонів, радник президента не має відповіді.

Нагадаємо, що з січня 2022 року ціна на газ для юридичних очіб збільшилась удвічі і становить майже 70грн за м³.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*