“Роль кібербезпеки в Україні перебільшена” – “слуги” народу. Тим часом хакери атакували урядові сайти

Вночі на 14 січня відбулася масова хакерська атака на ряд українських урядових сайтів, у тому числі і застосунку “Дія”. Тим часом спеціалісти СБУ запевняють, що витоку персональних даних не було.

Нагадаємо, що представники “слуг народу” ще донедавна запевняли, що роль кібербезпеки в Україні перебільшена. Дивно робити такі заяви у країні, проти якої ведеться гібридна війна, що не завжди відбувається в окопах.

Сьогодні вранці через атаку не працювали сайти Кабінету міністрів, МОН, мінспорту, МЗС, ДСНС, мінагрополітики, міненерго, міністерства у справах ветеранів. На сайті міністрества закордонних справ та деяких інших спершу з’явилось повідомлення:

“Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”.

Потім повідомлення, що було написане українською, російською та польською мовами, зникло і сайти перестали працювати взагалі. Це стосувалося й офіційного сайту застосунку “Дія”. Які гарантії того, що дані, які зберігає “Дія”, що включають паспорти українців, не були витягнені з бази?

Яка може йти мова про онлайн голосування на виборах, коли у сфері безпеки, а особливо кібербезпеки такі діри?