Ганебно важке фінансове становище українських військових: на сайті президента створили петицію

На сайті президента України 10 січня зареєстровано петицію щодо збільшення виплат військовим ЗСУ уже з січня 2022 року. Нагадаємо, що мінімальна зарплата військовослужбовця складає близько 10 тисяч гривень.

Автор петиції Стефан Слодзік вважає теперішнє фінансове становище військових ганебним. Востаннє зарплатню військовослужбовцям підвищували ще у 2019 році за часів президентства Петра Порошенка.

На даний момент петиція набрала майже 4 тисячі електронних підписів. Нагадаємо, що подібна петиція з липня 2021 року набрала всього лише 7180 підписів, у той час як петиція  про скасування військового обліку для жінок за кілька днів набрала 38 тисяч.

На сьогоднішній день солдат на фронті отримує меншу виплату, аніж водій таксі, що працює в комфорті, чистоті та теплі, а не щодня ризикує своїм життям на фронті. Військові масово залишають службу, адже не спроможні утримувати сім’ї чи знімати житло.

Створення петиції такого плану у воюючій країні – немислима та ганебна ситуація, адже питання про мізерну виплату військовослужбовцям не повинно стояти взагалі. Тим часом міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив про підвищення заробітних плат правоохоронцям вже з лютого 2022 року.

Країна, де відбуваються військові дії тут і зараз, повинна в першу чергу забезпечити достойною зарплатнею людей, що за неї воюють в окопах, аби президент, депутати та інші громадяни мирно спали у своїх домівках.