Єбабуся=Єгречка. За чиї гроші буде велике смартфонництво?

Минулого тижня на Дія. Саміті президент Володимир Зеленський заявив, що всі вакциновані від коронавірусу українці віком від 60 років отримають від держави безкоштовний смартфон, аби мати доступ до є-послуг.

“Переваги цифрової держави мають бути доступні всім незалежно від віку, тож незабаром усі громадяни України, старші 60 років, отримають від держави безкоштовний, якісний, сучасний, швидкий смартфон та пільговий тариф”, – заявив зі сцени президент.

Така гучна заява викликала чимало питань як і технічних спеціалістів, так і звичаних громадян. У соцмережах з’явилось безліч саркастичних мемів на цю тему. Інші ж почали підраховувати – у скільки приблизно обійдеться державі таке велике смартфонництво.

Багато українців обурювалися формулюванням “безкоштовні смартфони”. В інтернеті розгорілися суперечки, де люди заявляли, що не існує в Україні шахти, де добувають смартфони. А у світі нічого безкоштовного немає. Тим більше у країні, в якої дефіцитний бюджет.

А оскільки в Україні близько 8 мільйонів пенсіонерів, то така роздача телефонів точно влетить у копієчку. Правильне формулювання президента мало б звучати так: “Президент пообіцяв купити і роздати 8 мільйонів смартфонів за рахунок платників податків”. Адже логічно, що гроші на таке нововведення братимуться з податків пересічних українців.

Наступне питання постало в тому, чи насправді потрібно бабусям та дідусям отримати смартфон. Безліч мемів в інтернеті стосувалися картинок, де бабці акуратно ховають смартфони у хустинки, аби не пошкодити техніку.

Справді, багато пенсіонерів, особливо тих, що живуть у селах та тяжко працюють на землі, сумнівно, що оцінять таку щедрість держави. От що робити з цим телефоном старенькій самотній бабці, яка не має поняття, як працює техніка і думає лише про господарство.

Інша частина українців обурилась, що відбувається загроза наступу російських військ на кордоні з Україною. Влада не має грошей на підняття зарплат українським солдатам, не має коштів на закупівлю нових касок, на пальне для військової техніки, але на непотрібні більшості пенсіонерів смартфони – гроші знайдуться.