Допомога бізнесу чи додаткова морока: фіскалізація ринку таксі

З січня 2022 року таксистів зобов’язуватимуть мати касові апарати в автомобілях. Наприкінці місяця законопроект буде зареєстрований. Про це повідомив депутат ВР від фракції “Слуга народу” глава парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетьманцев.

В цьому році головною подією для ФОПів стає обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) тобто касових апаратів. Гетьманцев запевняє, що видавати чеки буде не водій, а диспетчерська служба:

“Всім пасажирам видаватимуть електронні чеки, вони приходитимуть на телефон, але відправлятимуть їх не водії таксі, а інформаційні диспетчерські служби, які і надсилають нам всім SMS. Тобто додатково приходитиме ще одне повідомлення – так званий е-чек.”

Відбуваються зміни, як пояснює депутат, задля роботи бізнесу прозоро і усунення махінацій з податками. Тим часом самі підприємці мають іншу думку.

Малий та мікробізнес заявляє, що вони і так чесно платять податки, будучи ФОПами. Не всі з них мають обладнання, що підтримує відповідне програмне забезпечення.  Прилади потрібно кодувати та реєструвати у податковій.

Найбільше змін відчули невеличкі непродуктові крамниці – так званий малий та мікробізнес. По суті встановлення касових апаратів не вплине на роботу дрібних підприємців, а лише збільшить податок, що у свою чергу зменшує дохід.

Що ж скажуть самі таксисти про теперішні нововведення? Адже саме вони були значною частиною виборчого електорату сьогоднішньої влади на виборах у 2019 році.