Чому влада продовжує покривати винуватців зриву операції по затримці “вагнерівців”?

Тимчасова слідча комісія (ТСК) заявила, що даних, які б підтверджували причетність президента Зеленського та керівника Офісу президента Єрмака до витоку інформації і можливого зриву спецоперації з затримання членів військової компанії Вагнер, не знайдено. Про це заявила голова ТСК Мар’яна Безугла в понеділок, 15 листопада.

“ТСК встановила відсутність будь-якої документально оформленої вказівки про відтермінування операції з боку будь-якої посадової особи. ТСК також не знайшла доказів того, що президент України давав особисто розпорядження по відтермінуванню спецоперації.” – заявила Безугла під час зачитування проміжного звіту ТСК.

Тим часом українці в очікуванні виходу дослідження від міжнародної групи Bellingcat по затриманню “вагнерівців”, що має відбутися вже цього тижня.

  • Нагадаємо, що у липні 2020 року під Мінськом було затримано 33 найманця приватної військової компанії Вагнера. Україна просила Білорусь видати 28 затриманих у зв’язку з їх причетністю до “ЛНР” і “ДНР”, але Лукашенко відпустив найманців у Росію.
  • За даними ЗМІ, зокрема, видання “Українська правда”, після того, як силовики доповіди про спецоперацію Офісу президента, вона була зірвана, ймовірно, через витік інформації.
  • Засідання ТСК Верховної Ради з питань справи “вагнерівців” переносилося неодноразово без відомих причин.
  • У вересні чергове засідання було зупинене прямо під час виступу укскерівника ГУР Міноборони Василя Бурби, що повідомляв про вказівки української влади щодо перенесення спецоперації.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*