Чому суди України саджають ветеранів війни і випускають зрадників країни?

2 листопада, Печерський суд столиці, на заміну домашнього арешту Віктора Медведчука, обрав запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань. Таке рішення прийняв суд, задовольнивши клопотання прокуратури у справі про держзраду та замах на пограбування національних цінностей.

В офісі генпрокурора повідомили: “Суд задовільнив клопотання частково, поклавши на підозрюваного всі зобов’язання, крім носіння електронного браслета. Запобіжний захід триватиме до 31 грудня 2021 року”.

Таке рішення передбачає особі не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу слідчого, а також прибувати за кожною вимогою органу досудового розслідування, прокурора або суду. Підозрюваний має здати паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України. Віктор Медведчук, не зважаючи на рішення суду, всеодно залишається під домашнім арештом, адже проти нього відкрито й іншу справу – про державну зраду, пов’язану з видобутком нафти і газу в Чорному морі у змові з Росією.

Тим часом, коли звинувачених у державній зраді олігархів, відпускають за мізерну заставу, а то й зовсім без неї, бойовий генерал Ігор Павловський вже четвертий місяць залишається під вартою. Сума його застави складає 18 мільйонів гривень. Українців закликають зібрати кошти та “викупити” генерала.  Про це на своїй сторінці у соціальних мережах заявляють члени партії “Європейська солідарність”. Олександр Турчинов, керівник Центального штабу ЄС заявив:

“В той час, коли київські суди випускають за копійчані застави або і взагалі без них корупціонерів та зрадників, Ігорю Павловському, який мешкає з родиною в орендованій квартирі, виставили суму застави за сфабрикованою справою у 18 мільйонів гривень. У ветерана війни, що отримав інвалідність під час бойових дій, немає таких коштів. Але я вірю, що ми можемо їх зібрати. Прошу всіх, хто з ним воював, кого він захищав у 2014 році, по можливості, підтримати!”

Нагадаємо:

  • Нардепу від партії “Опозиційна платформа – За життя” й куму Путіна Віктору Медведчуку висунуто дві підозри: у державній зраді України, пов’язаній з видобутком нафти й газу в Чорному морі у змові з окупантами Криму, та у держзраді, пов’язаній із домовленостями про постачання вугілля з окупованих територій Донбасу (ОРДЛО).
  • 8 жовтня Медведчуку оголосили підозру – про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації шляхом організації поставок вугілля з ОРДЛО.
  • 12 жовтня суд відправив Медведчука під домашній арешт у другій справі, хоча обвинувачення клопотало про арешт з альтернативою застави в 1 мільярд гривень.
  • 12 липня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід генералу Ігорю Павловському у вигляді арешту із заставою в розмірі 475 мільйонів гривень у справі про постачання неякісної техніки.
  • 29 серпня Апеляційний суд відхилив скаргу захисників Павловського і залишив його під вартою з заставою у майже 40 мільйонів гривень. Пізніше сума застави була зменшена до 18 мільйонів.