Чому президент Зеленський блокує закон “Про колабораціоналізм”?

Ще у 2020 році необхідних 25 тисяч голосів для розгляду питання зібрала петиція до президента Зеленського про проєкт закону “Про колабораціоналізм”. Чому ж за рік часу не був створений такий закон і чому його блокує пан президент? Що ж може дати та змінити цей закон?

Автором минулорічної петиції закону “Про колабораціоналізм” став Станіслав Ляшенко, що запропонував визначити поняття “колаборант” та “пособник окупанта” на законодавчому рівні. У петиції було запропоновано законодавчо визначити та закріпити статус Росії, як держави-окупанта та агресора. Окрім цього, заборонити діяльність громадських організацій та партій, що підтримують агресора інформаційно та матеріально.

Член партій “ЄС”, громадський діяч та журналіст Віталій Гайдукевич на своїй сторінці у Facebook спитав думку громадян, чи схвалюють вони такий проєкт закону, та про що він має бути. З найчастіше обговорюваних варіантів, автор виокремив наступні пункти:

  1. Допускати до адміністративних посад осіб, що виїхали з тимчасово окупованих територій на початку окупації.
  2. Скасувати вибори на попередньо визначений термін в 10 чи 20 років на територіях, що були окуповані.
  3. Позбавити права обиратися та бути обраним усім, хто проживав на окупованих територіях та брав участь у фейкових референдумах.
  4. Покинути територію України усім власникам російських паспортів.
  5. Можливість повернення українського громадянства особам, що проживали на окупованих територіях, але не сприяли окупаційному режиму лише за умов успішної здачі іспиту з української мови, історії, держави та права.
  6. Довічно позбавити права обиратися та бути обраним осіб, що брали участь у воєнізованих формуваннях або сприяли їм, і відкрити слідство за статтею “Державна зрада”.
  7. Вважати колаборантськими та незаконнимим політичні партії, організації та громадські рухи, що поширюють російські тези про “громадянську війну” та не визнають агресію Російської Федерації проти України.

Вже більше півроку президент Зеленський тримає в себе в кабінеті та не дає ходу петиції про прийняття закону “Про колабораціоналізм”? Чому не висловлює бажання визнати Росію агресором на законодавчому рівні?