21 з 28 новопризначених президентом Зеленським суддів не пройшли кваліфікаційне оцінювання

1 грудня президент Володимир Зеленський підписав кілька указів, якими призначив 27 суддів до місцевих судів першої ністанції і 1 суддю до господарського суду Донецької області. З 28 суддів двоє причетні до переслідування учасників Революції гідності. Більшість з них не пройшли кваліфікаційне оцінювання.

На сайті Офісу президента були оприлюднені укази № 610, 611, 612, 613, 614 про закріплення  на посадах місцевих судів 28 суддів. 21 з них мають негативні висновки від Громадської ради доброчесності. А це три чверті від загальної кількості.

Двоє з суддів – Ключник Андрій та Заруба Петро мають негативні висновки від Громадської ради доброчесності у 2018 році через обмеження прав та свобод учасників Революції гідності у 2013-14 роках. Тепер указом президента Зеленського Заруба призначений суддею Дарницького районного суду у Києві, а Ключник – Святошинського району.

“Закон встановлює, що суддя, який отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності, не вважається таким, що пройшов кваліфікаційне оцінювання, поки рішення по ньому не ухвалить Вища кваліфікаційна комісія суддів у повному складі. ВККС може підтримати рішення Громадської ради доброчесності або подолати його 11-ма голосами. Більшість із новопризначених суддів не пройшла кваліфікаційне оцінювання, оскільки отримали негативний висновок ГРД, який ВККС не розглянула і не скасувала”, – прокоментував менеджер з адвокації Фундації DEJURE Степан Берко.

Три чверті новопризначених суддів:

  • кидали невинних активістів Майдану за ґрати;
  • не декларували майно, машини та квартири;
  • неодноразово відвідували окуповані території;
  • не могли пояснити пходження свого майна.

Тепер ці судді судитимуть українців.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*