10 кроків України до миру чи 10 кроків до здачі власних інтересів?

Ще 21 грудня на форумі “Дипломатія 30” Андрій Єрмак заявив про те, що Росії були передані комплексні ініціативи – 10 кроків, реалізувавши які, можна буде розблокувати мирний процес на Донбасі.

Текст самих 10 пунктів оприлюднений не був, але їх висвітлила російська сторона у газеті “Коммерсантъ”. Сказано було, що ці пропозиції виникли ще перед засіданням Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 8 грудня.

Нагадаємо, що офіційних підтверджень справжньості тексту пунктів немає. Серед кроків наявні такі, як

  • проведення зустрічі президентів Росії та України;
  • повернення до розгляду проєкту закону Украхни “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України” з вплетеною у нього “формулою Штайнмаєра”;
  • відновлення режиму припинення вогню 10 грудня 2021 року та повернення до виконання положень про припинення вогню від 22 липня 2020 року;
  • саміт Нормандської четвірки: Україна, Франція, Німеччина, Росія;
  • закони з подальшим внесенням їх до ВР України: про амністію, про децентралізацію, про особливості проведення місцевих виборів до ОРДЛО, про спеціальну вільну економічну зону.

В Офісі президента заявили, що побачили готовність Росії до деескалації на Донбасі, і тому вирішили запропонувати 10 кроків для врегулювання перемир’я.

Тобто виходить, що вирішити збройний кофнлікт, який розпочала не Україна, нам потрібно амністувати вбивць, що на Сході України вбивали наших захисників. Аби дані пункти не викликали резонансу у суспільстві, більшість якого не підтримає такий перебіг подій, в цей же час Петру Порошенку обирають запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю застави в 1 млрд гривень!

Це намагання відвернути увагу від того, що влада намагається шляхом відволікання українців від диверсії та здавання власних інтересів йти на зустріч ворогу. Аби не допустити протестів патріотів та ветеранів по всій території України, влада намагається влаштувати димову завісу.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*